فراموشی مشخصات خود؟

با ما به روز باشید ، مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید


06/25 1396

طراحی بروشور و کاتالوگ معرف موسسه و یا شرکت شما هستند . بروشور و کاتالوگ معرف اهداف ، دیدگاه ها و ارزش های شما می باشد. از بروشور و کاتالوگ به عنوان تبلیغات استفاده می شود. در واقع بروشور نوعی رسانه تجاری چاپی است كه شامل شرح اطلاعات، كاربرد كالاها و اطلاعات مفید دیگر می باشد.

تولید یک محصول عالی با ارائه خدمات بی نظیر از یک طرف و معرفی شرکت تولید کننده، طیف محصولات، تاریخچه و توضیحات بیشتر با طراحی بروشور چشم نواز و زیبا در مورد کالا یا خدمات از طرف دیگر، دست به دست هم می دهند تا فروش انجام شده و تجارت شما گسترش یابد.

در طراحی بروشور باید به این نکته توجه داشته باشید که این برگ، قرار است به دست کسی که میخواهد این محصول را مصرف نماید، برسد. طراحی و چاپ بروشور کم هزینه تر از طراحی و چاپ کاتالوگ است و در کاغذهایی با گرم پایین و در تیراژ بالا چاپ میشوند.

 

 

طراحی و چاپ بروشور
بروشورها نمایان گر اطلاعات جزئی در مورد نوعی کالا ، فواید و کاربردها و عملکردهای کالا ، روش مصرف ، قیمت محصول ، تنوع رنگی و دیگر ویژگی های محصول هستند. در واقع بروشورها مجموعه ای از اطلاعات جامع و مفیدی از کالا را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند ودر انتخاب محصول توسط مصرف کننده نقش مهمی ایفا می کنند .

 

تفاوت بروشور و کاتالوگ
شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد این تصور را داشته باشید که بروشور و کاتالوگ مشابه هستند در صورتی که چنین نیست .

بروشورها با ارائه اطلاعات جزئی محصول برای مصرف کننده تولید می شود در صورتی که کاتالوگ ها برای توزیع کنندگان محصولات طراحی می شوند.
هدف طراحی بروشورها توصیف محصول برای آخرین فرد یعنی مصرف کننده می باشد
طراحی و چاپ بروشور کم هزینه تر از طراحی و چاپ کاتالوگ است. اساسا در کاغذهایی با گرم پایین منتشر میگردد و در تیراژ بالا چاپ میشوند.
طراحی بروشور می تواند در اندازه و سایز های مختلف انجام و چاپ شود . برای طراحی و چاپ بروشورها اندازه استانداردی وجود ندارد . بروشور میتواند لت دار یا منگنه ای باشد.

 

 

انواع بروشور
با توجه به سایز و شکل صفحات، بروشور یا کاتالوگ ها انواع مختلفی دارند. متداول ترین آنها عبارتند از:

بروشور دو لت یا سه لت و یا لتی
کاتالوگ چند لت یا سیمی و یا منگنه ای

بالا